Drobečková navigace Hlavní stránka » cz » Novinky a Akce

Hlavní obsah stránky

Novinky a Akce

top
 

22. 04. 2013 Marek Faus vicemistrem Evropy

Nejúspěšnějším českým jednotlivcem na ME v billiardu v německém Brandenburgu se v disciplíně Kádr 71/2 stal Marek Faus, který vybojoval stříbrnou medaili. K titulu vicemistra Evropy gratulujeme!

V sobotu 20. 4. začala disciplína Kádr 71/2 bojem v osmi tříčlenných skupinách, ze kterých postupoval do čtvrtfinále pouze vítěz. Marek Faus postoupil výborným výkonem z prvního místa, když jasně porazil Kahofera (200 : 19, 2 náběhy) i Riedela, Pavel Böhm sice nejprve prohrál s Zenknerem, ale v nočním urputném zápase zdolal Petita a do semifinále se dostal z osmé pozice po skupinách.
Nechal tak za sebou Matu, Gretillata, Niessena, Cuencu, Zenknera, kteří měli také po jednom vítězství. Potěšil i pěkný výkon Otakara Truxy, který v prvním zápase skupiny potrápil Dava Christianiho a zápas ukončil výsledkem 152 : 200 ve 12 nábězích.
Nedělní čtvrtfinále tak muselo začít vzájemným zápasem Böhma a Fause; oba dosáhli 200 bodů v pěti nábězích a o vítězství Marka rozhodl až rozstřel. Remízou skončily i další dva čtvrtfinálové zápasy! V cestě do finále nezastavil Marka Fause ani do té doby výborně hrající Henri Tilleman (200 : 120, 6 náběhů), druhým finalistou se stal mladý Raymund Swertz z Holandska, největší překvapení šampionátu, který porazil v dobré formě hrajícího Nikolaose Gerassimopoulose, dnes už Francouze, ale startujícího za Řecko.
Ve finále Marek zpočátku ztrácel, pak ale nádherně dohrál do 200 v 5 nábězích; v prodloužení však ztratil vítězství ze šampionátu neproměněním zahajovacího strku. O jeho fantastickém výkonu nejlépe svědčí nejlepší generální průměr 45,4545 i nejmenší počet náběhů ze všech finalistů. Nikomu z hráčů se nepodařilo zahrát 200 bodů na jeden náběh, pouze vítězný Swertz si dovolil 199 a Marek zahrál 191 bodů.

 

 Finalisté Kádr 71/2 ME Brandenburg 2013

 

 Výsledková listina


 
    << zpět na seznam novinek
 

 
top
Facebook Twitter Poslat email na Mapa stránek Přidat do oblíbených